مد و لباس

خوش تیپی و خوش لباسی با مطالب خواندنی وبلاگ مد و لباس

در خانه باز مي شود؛ مثل هميشه رأس ساعت، آقاي شوهر از در وارد مي شود. خنده اش مي گيرد. خبري هست؟ نه! هيچ خبري نيست و نه قرار است باشد اما خانه مثل هميشه نيست. بچه ها هم حتي عوض شده اند. دلشان مي خواهد بي خود بخندند. مادر را كه نگاه مي كنند بيشتر خنده شان مي گيرد... چه خبر است؟

▪ ايستگاه
زن مثل هميشه نيست. از كنار آينه بي تفاوت نمي گذرد. مي ايستد. نگاهي به خود مي كند، به صورتش؛ به دايره گردي كه زيرگرد خستگي مخفي شده، و همه چيز از اينجا آغاز مي شود؛ از نگاه كردن به خود.

▪ مدار صفر درجه

نگاه كن، نه به آسمان و نه به زمين، بلكه به خودت. آن هم نه از روي عكس ها و ميان جمع پر هياهوي آدم هاي داخل فيلم، بلكه از صفحه آينه!
فرقي نمي كند اين نگاه را من با نشاني يك پدر به آينه بيندازم يا تو به نام يك مادر يا شما كه مادر بزرگ يا پدر بزرگ يا بچه اين خانه هستيد. وقتي من و شما در هر جايگاهي كه قرار گرفته ايم نگاهي تازه به خود مي اندازيم و قبل از اينكه ديگران ما را ببينند خودمان را مي بينيم، اتفاقي كه چون سكه اي با لب هاي كج در گلوي زندگي مان گير كرده؛ رها مي شود و ما را با خود مي برد...

يكي از اين راه ها تغيير نوع پوشش در خانه است. در حالي كه ادعا مي كنيم افراد خانواده بيشترين درجه اهميت را براي ما دارند، اما اگر اين طور است چرا ما بدترين پوشش را در ميان اين عزيزترين ها داريم؟ هر چند نمي توان انتظار داشت با كت و شلوار و لباس شب در خانه گشت اما بي تفاوتي كامل به لباس هايي كه مي پوشيم هم مي تواند رنگ و لعاب زندگي مان را بگيرد. اگر نمي خواهيد اين اتفاق بيفتد رموز زير را به خاطر بسپاريد :

1. لباس هايتان را طبقه بندي كنيد
همان طور كه لباس هايتان را براي مراسم ختم، عروسي، مهماني هاي كوچك و بزرگ تقسيم بندي مي كنيد، اين برنامه ريزي را براي لباس هاي خانگي خود هم داشته باشيد، به اين صورت كه حتما لباسي براي نظافت خانه در نظر بگيريد. همچنين از پيشبند براي پخت غذا استفاده كنيد و به اين تقسيم بندي، لباس خواب را هم اضافه كنيد.

2. هماهنگ بپوشيد

نگاهي به لباس هاي خانگي كه در كمد داريد بيندازيد و ببينيد كدام يك از اين بلوز و شلوارها مي توانند با همديگر پوشيده شوند و به قول معروف ست شوند. با اين نگاه، لباس هايي كه احتياج به كامل شدن را دارند انتخاب كنيد.

3. حواستان به جنس لباس باشد

هر لباسي كه مي خريد بايد جنس خوبي داشته باشد. اما اين نكته درباره لباس هاي خانگي برخلاف تصور عموم مهم تر است چرا كه اين لباس ها بيشتر كثيف مي شوند و احتياج به شست وشوي بيشتري پيدا مي كنند. پس گول قيمت ارزان را نخوريد و سعي كنيد آنچه مي خريد جنس خوبي داشته باشد تا به زودي كهنه و بي رنگ و رو نشود.

4. در خانه، رنگي تر بپوشيد

هر كدام از ما يك رديف رنگي خاص در ذهن داريم اما خانه فضايي است كه چهار ديواري بودن و اختياري بودنش اين اجازه و جرأت را به ما مي دهد تا رنگ هاي ديگر را هم امتحان كنيم و رنگ هاي جديد را هم كثيف كنيم و در نگاه ديگران به خودمان تغييري ايجاد كنيم.


نوشته شده در دوشنبه 1390/4/13ساعت 8:10 توسط aseman790| (0) نظر


آخرين مطالب
» <-PostTitle->
Design By : Teblog